Apie "politologų" mafiją, terorizuojančią mus

Autorius: Rimas Naujelis Šaltinis: https://sputniknews.lt/columni... 2018-03-21 12:04:00, skaitė 981, komentavo 1

Apie

Lietuvos nepriklausomybės diena, archyvinė nuotrauka
Lietuvos nepriklausomybės diena, archyvinė nuotrauka

"Mafija", "teroristinė", "fašistinė valstybė". Tokias radikalias etiketes Rusijai dabar metodiškai klijuoja vis dažnesnis Lietuvos elito atstovas

Žinomas politologas Marius Laurinavičius kitaip nei "mafija" Rusijos valdžios nebevadina ir dar kitiems siūlo vadinti ją taip pat. Jis, beje, kažkodėl laikomas pas mus vienu geriausių Rusijos "ekspertų".

Seimūnas, konservatorius, buvęs diplomatas (!) ir vienas iš galimų kandidatų į prezidento postą Žygimantas Pavilionis savo agresija alsuojančiuose straipsniuose vadina Rusijos valdžią "fašistine" ir kviečia į naują kryžiaus žygį prieš ją visais frontais, pasauliniu lygiu, gąsdina jos grėsmėmis.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartą įvardijo Rusiją kaip "teroristinę valstybę", o jos idėjinis vadas Vytautas Landsbergis savo internetiniuose opusuose smaginasi, laidydamas Rusijos adresu tokius žodelius, kaip "barbarų ordos" ir panašiai.

Vladimiras Laučius, Vytautas Bruveris, Andrius Tapinas, Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, Andrius Užkalnis — būtų galima kone iki begalybės tęsti sąrašą tų elitinių rašinėtojų ar net rašeivų, kurie varžosi tarpusavyje, kas skaudžiau ir šmaikščiau įgels Rusijai, Kremliui, Vladimirui Putinui. It mažyčiai šunyčiai, kiauksi jie ant milžiniško dramblio, o šis, lyg tyčia, jų net nepastebi.

Bet ką gi visa tai reiškia?

Pirma ir, matyt, teisingiausia mintis, kuri ateina į galvą, yra ši: šie primityvūs žmonės jaučia paniką ir pavydą. Jų pamėgti aštrūs, neatitinkantys tikrovės žodeliai išduoda, kad jie bijo stiprėjančios Rusijos ir todėl pavydi ir panikuoja, panikuoja ir pavydi.

Primityvūs žmonės tuo ir skiriasi nuo intelektualesnių, kad jie atsisako matyti ir pripažinti pasaulio įvairovę, sudėtingumą, komplikuotumą, nevienareikšmiškumą. Primityvūs žmonės slapta siekia įsprausti pasaulio margumyną į siaurą, juodai-baltą savo suvokimo lauką, kuriame  jaučiasi saugūs.

Matyt, kažkas vaikystėje juos stipriai įbaugino, bet negalėdami to sau ir kitiems pripažinti, savo iracionalias baimes jie racionalizuoja štai tokiais pavidalais. Jiems būtina rasti išorinės baimės šaltinį, kad jie užmirštų savo vidines vaikystės baimes. Deja, bet tik tokiu, psichologiniu ar net psichiatriniu būdu belieka paaiškinti tai, kodėl iš pažiūros sveiki ir išsilavinę suaugę dėdės ir tetos nusileidžia iki tarpuvartės lygio leksikono.

Yra ir dar viena, ne mažiau svarbi priežastis, kodėl dalis mūsų elito siekia prikalti Rusiją prie kryžiaus savo radikaliais, kriminaliniais kaltinimais. "Iš to, ką Jonas pasako apie Tadą, mes daugiau sužinome apie Joną, nei apie Tadą…" Tai žinoma mintis, kuri padės mums susigaudyti ir šiuo atveju. Sakote, Rusiją valdo "fašistinė mafija"? O gal iš tikrųjų mus pačius valdo fašistinė mafija, ir bėgdami nuo šio nemalonaus fakto, mes skubame išteplioti kitus, kad patys neatrodytume tokie murzini?

Gerai pasirausę po dabar stipriai išgarbintų "miško brolių" biografijas, kai kuriose iš jų ar tik neatrasime fašistinės-kolaboracinės praeities? O garbinti tokius žmones ar tik neprilygsta fašizmo propagandai? O parama Ukrainos valdžiai, kuri meldžiasi ukrainietiškajam ultra-nacionalistui Stepanui Banderai?  Ar tai nėra aljansas su profašistinėmis jėgomis?…

Jei vadiname Rusiją "teroristine valstybe", tai kas tada yra JAV, kurios vienintelės istorijoje sunaikino šimtus tūkstančių civilių japonų dvejomis atominėmis bombomis, kai karas jau buvo realiai laimėtas? Ši už tai net neatsiprašiusi valstybė dabar yra padrindinė Lietuvos sąjungininkė, todėl išeina, kad mes irgi esame "teroristinė valstybė?"

Dabar — dėl mafijos. Laurinavičius kaltina Putiną, kad šis sustirprino buvusiųjų KGB darbuotojų įtaką Kremliuje, iškėlė FSB į neregėtas aukštumas, ir darė tai nusikalstamais metodais. Bet juk ką tik už Putiną balsavo solidi dauguma Rusijos rinkėjų — jie ką, "mafijos bendrininkai"?… Net jei kažkokia dalis jų balsavo nenuoširdžiai, bijodami prarasti darbą ar dar kažką, tai toks pat fenomenas stebimas ir tarp Lietuvos biudžetininkų, kai rinkimai vyksta pas mus.

Pone Laurinavičiau, kodėl, beje, Jūs "mafijiniu" nevadinate Kinijos režimo? Juk ten, kitaip nei Rusijoje, net nėra pirmojo valstybės asmens rinkimų, jį išrenka komunistų partijos suvažiavimas. Neseniai tokioje "baisioje" šalyje net buvęs mūsų premjeras Algirdas Butkevičius lankėsi, rinkos lietuviškiems produktams ieškojo, bet nei Jūs, nei didžioji "demokratė" Grybauskaitė jo nepabarėte.

O kaip Jums patinka Landsbergių šeimos "politinė mafija"? Sakysite, tai ne mafija, o dinastija? Gerai, tada kaip vertinsime faktus apie realią mafijos grupuotę, kuri susuko lizdą pačiame Šiaulių policijos komisariato Organizuotų nusikaltimų tyrimo skyriuje (!), kelis metus plėšikavo ir kuriai prokuratūra kaltinimus pateikė tik šiomis dienomis? Kas leido jai taip ilgai veikti? Kas galėtų paneigti, kad ne aukščiausieji sluoksniai?…

Todėl išvada tokia: kalbomis apie Rusijos "terorizmą", "fašizmą" ir "mafiją" mus pačius terorizuoja žmonės, kurie realiai nesupranta nei Rusijos ir jos istorijos, nei pasaulio sudėtingumo ir nenori matyti gausybės problemų savo pačių panosėje.

Todėl jiems ir belieka amsėti iš pykčio ant savęs ir viso pasaulio.