Agonija - pasiruošimo JAV kolapsui etapas

Autorius: Versijos.lt Šaltinis: http://versijos.lt/agonija/... 2015-01-26 16:41:17, skaitė 38773, komentavo 1

Agonija - pasiruošimo JAV kolapsui etapas

Agonija-700x399.jpg

Jūs įsiminsite šią datą – 2015 liepos 22. Vieno iš intelektualiausių JAV žvalgybininkų bendruomenės narių nuomone, būtent tą dieną Amerika įžengs į patį niūriausią savo ekonomikos periodą per visą savo istoriją – 25 metus truksiančią Didžiąją Krizę.

Ypatingą nerimą kelia tai, kad jo kolegos tikri: jo aptikti įrodymai liudija, jog tokia baigtis neišvengiama.

Išskirtiniame interviu leidiniui Money Morning, CŽV „finansinis kalavijas“ ir patarėjas asimetrinių karų klausimais Patrikas Rikardsas apsiėmė įspėti amerikiečių tautą dėl to, kad liko visiškai nedaug laiko pasirengimui artėjančiai krizei, kurios apimtis gali siekti 100 trilijonų dolerių.

Rikardsas teigia:

„Visi žino, kad pas mus skola pasiekė pavojingą lygį. Visi žino, kad FRS nerūpestingai prispausdino trilijonus dolerių. Tai niekam ne paslaptis. Tačiau dabar visi požymiai rodo, kad netrukus pradėsime pjauti tai, ką pasėjome“.

Pokalbio metu Rikardsas papasakojo apie visą eilę pavojingų požymių, kurie, kaip jis būgštauja, yra būdingi ekonomikai, kuri pasiekė kritinį tašką.

Vienas labiausiai CŽV neraminančių požymių – tai vadinamas „kančių“ indeksas. Šis unikalus įspėjantis rodiklis buvo sukurtas prieš dešimtmečius, kad galima būtų nustatyti, kiek Amerika priartėjo prie socialinio kolapso. Indeksą sudaro dabartinio infliacijos lygio ir dabartinio nedarbo lygio suma.

Tačiau FRS jau daugybę metų kaitalioja šio indekso apskaičiavimo metodus. O tai, Rikardso nuomone, dabar naudojama tam, kad būtų užmaskuoti problemos mastai.

Kaip teigia Rikardsas,

„šiandien retai galime išgirsti, kad valstybė imtų kalbėti apie šį indeksą su visuomene. Priežastis yra ta, kad galbūt valdžia nenori, kad jūs žinotumėte teisybę. O teisybė yra ta, kad Indeksas pasiekė pavojingesnį lygį nei tas, kurį stebėjome Didžiosios Depresijos laikais. Tai požymis, kad visa sudėtinga sistema tuoj tuoj sugrius“.

Per interviu Rikardsas išvardino penkis pavojingus įtampos židinius, kuriuos dėmesingai stebi žvalgybos bendrija, kadangi, žvalgybininkų nuomone, būtent šie židiniai sukels katastrofą.

Taip pat Rikardsas papasakojo, kaip visa tai vyks.

„Aš laukiu, kad pirmąja faze taps beveik žaibiškas akcijų rinkos žlugimas. Iš išorės niekas nė nepastebės, kad artėja toks įvykių posūkis“.

„Kai pasidarys aišku, kad tai ne trumpalaikis žlugimas, o sisteminė krizė pačioje ekonomikoje, štai tada ir pasidarys akivaizdus visas situacijos rimtumas. Ir išsikapstyti iš krizės bus nebeįmanoma…“

„Kukliausiais paskaičiavimais žala sieks dešimtis trilijonų dolerių. Daug ko gali nutikti per 25 metus, per kuriuos šalis bandys atsigauti“.

Ne per seniausiai buvo paviešinta ataskaita, kurioje savo nuomones tarpusavyje suderino visi 16 JA žvalgybos komiteto skyriai. Ataskaita parodė, kad šios agentūros jau pradėjo bendromis pastangomis vertinti pasekmės, kurių bus susilaukta, kai žlugs doleris kaip pasaulinė rezervinė valiuta. O Amerikos, kaip pagrindinės supervalstybės, viešpatavimas, pasak šios ataskaitos, subyrės panašiai kaip subyrėjo britų imperija po II Pasaulinio karo.

Pateiktas šioje ataskaitoje košmariškas endšpilis apima ir „visuotinį ekonominį kolapsą ir ilgalaikį globalios anarchijos periodą“.

Džimas Rikardsas yra tikras, kad šio proceso jau nebeįmanoma sustabdyti – jam galima tiktai pasiruošti.

Žiūrėkite į visa tai tokiu būdu: amerikiečiai stovi didžiulio kalno – Everesto, Kilimandžaro – papėdėje. Jie žvelgia aukštyn ir mato, kaip links jų krinta lavina. Mes turime susikoncentruoti ne ties išsiaiškinimu tos snaigės, nuo kurio prasidėjo visas šis chaosas, o ties situacijos rimtumo pripažinimu ir saugios vietos paieškomis.

Pagal