Ar Lietuvos žmonės supranta, kad ateina naujas šeimininkas?

Autorius: BūkimeVieningi.lt Šaltinis: https://bukimevieningi.lt/ar-l... 2023-08-21 16:54:00, skaitė 671, komentavo 3

Ar Lietuvos žmonės supranta, kad ateina naujas šeimininkas?

Kinija per artėjantį viršūnių susitikimą Johanesburge pakvies BRICS kolegas (Braziliją, Rusiją, Indiją, Kiniją, Pietų Afriką) paversti asociaciją visaverte, geopolitine G7 grupės varžove. Apie tai pranešė laikraštis „Financial Times“ .

„Jei išplėsime BRICS šalis, kad jos būtų atsakingos už dalį pasaulinio BVP, kaip G7, tada mūsų bendras balsas pasaulyje taps stipresnis“, – leidiniui sakė Kinijos atstovas. G7 grupei priklauso JK, Vokietija, Italija, Kanada, Prancūzija, Japonija ir JAV.

„Financial Times“ primena, kad Pietų Afrikos prezidentas Cyrilas Ramaposa į rugpjūčio 22–24 dienomis numatytą viršūnių susitikimą pakvietė daugiau nei 60 šalių lyderius ir vyriausybių vadovus, pasak jo, 23 šalys išreiškė susidomėjimą prisijungti prie BRICS. Tačiau šaltiniai, susipažinę su Kinijos ir Indijos pozicijų skirtumais, laikraščiui sakė, kad tarp Pekino ir Naujojo Delio didėja įtampa dėl to, kaip turėtų atrodyti plėtra. Pagrindinis ginčas – ar BRICS turėtų būti neutralus klubas, ginantis besivystančių šalių ekonominius interesus, ar politinė jėga, kuri turėtų atvirai prieštarauti Vakarams.

Leidinyje cituojami neįvardijamo Brazilijos diplomato žodžiai, pasisakę už aiškesnes naujų narių priėmimo taisykles. „Svarbu, kad būtų apibrėžti naujų narių priėmimo kriterijai“, – sakė jis.

2006 m. Brazilija, Rusija, Indija ir Kinija sukūrė BRIC grupę. Pietų Afrika prie jos prisijungė 2011 m., pavertusi ją BRICS. Pietų Afrika šiais metais pirmininkauja BRICS. Balandį „Bloomberg“, remdamasi Tarptautinio valiutos fondo duomenimis, pranešė, kad BRICS šalys nuo 2020 m. lenkia G7 valstybes pagal savo indėlį į pasaulio ekonomikos augimą. „Bloomberg“ duomenimis, šiemet BRICS narės sulauks 32,1% augimo, o G7 – 29,9%. Agentūros duomenimis, 2020 metų pabaigoje abiejų šių šalių grupių dalys pasaulio BVP pagal perkamosios galios paritetą buvo lygios ir siekė po 31 proc. Tuo pačiu metu iki 2028 metų pabaigos BRICS dalis išaugs iki 33,6%, o G7 sumažės iki 27,8%.

Lietuva yra visiškai priklausoma nuo Vakarų. Susilpnėjus Vakarų blokui, jis greičiausiai atsisakys silpnesnių, kurie yra našta, nes tai, ką buvo galima “paimti” iš naujųjų ES šalių (t.y., darbo jėgą) jau paimta. Tokios šalys greičiausiai bus paliktos likimo valioje, nes Vokietija, Prancūzija ir kitos ES senbuvės, tame tarpe iš šio darinio jau išėjusi JK, bandys apsaugoti savo rinkas ir greičiausiai taps naujųjų šeimininkų sajungininkais. Lietuvos situacija yra apgailėtina, nes Vakarams parsidavę politikai, kurie pylė ir tebepila purvą ant Rytų ir Azijos, greičiausiai, bus tiesiog nubausti.

SN inf.