Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: https://ekspertai.eu/seimo-ate... 2023-05-29 17:23:00, skaitė 1105, komentavo 4
Lopata (kairėje).
„Švietimo aplinka jau pasikeitė. Pasaulyje vyksta globalūs geopolitiniai pokyčiai, įsisiūbuoja klimato kaita, o dirbtinio intelekto pažanga tiesiog per keletą mėnesių pakeitė informacijos surinkimu pagrįstas profesijas. Todėl švietimo politika privalo būti įžvalgi ir orientuota į ateitį, o ne į kosmetinį esamos būklės pagerinimą“, - atskleidė Seimo Ateities komiteto lyderis Raimundas Lopata.
Seimo narė, buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė akcentavo, kad valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ projekto siekis švietimui yra aiškus – tai ateičiai pasirengęs, atsparus ir laisvas žmogus.
Informuojama, kad „strategija „Lietuva 2050“ kelia visuomenės kultūrinės transformacijos tikslą, todėl švietimui tenka esminių kultūrinių kompetencijų perteikimo uždavinys“.
„Didžiausias Lietuvos švietimo iššūkis yra ne strategijų stoka, bet jų įgyvendinimas“, - atskreipė dėmesį Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentė dr. Nerija Putinaitė.
Premjerės Ingridos Šimonytės patarėjas strateginio planavimo, viešojo administravimo, reformų ir pokyčių valdymo klausimais dr. Darius Žeruolis pabrėžė, kad „švietimo sritis yra horizontali, veikianti kultūros, socialinių santykių, ekonomikos ir daugelyje kitų sričių“.
Seimo Ateities komitetas ilgalaikės švietimo vizijos svarstymą tęs Vyriausybei pateikus Seimui valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ projektą.
Visą istorinį posėdį galima žiūrėti čia:
Keli susiję:
Lopata priminė apie skrydžių į Vilnių trūkumą
Lietuva su Lopata ir vėl demonstruoja lyderystę: Rusija greitai nebebus vadinama Rusija
60 tūkst. ukrainiečių moterų Lietuvoje kuria stebuklą – reikia tik daugiau pajėgių vyrų