Narkomanijos šalininkų pranešimas: „Pagaliau mažiesiems gamintojams atrištos rankos gaminti sidrą ir vynuogių vyną“

Autorius: BūkimeVieningi.lt Šaltinis: https://bukimevieningi.lt/nark... 2021-12-17 19:46:00, skaitė 387, komentavo 6

Narkomanijos šalininkų pranešimas: „Pagaliau mažiesiems gamintojams atrištos rankos gaminti sidrą ir vynuogių vyną“

Seimo Laisvės frakcija džiūgauja, kad Lietuvoje atsiras daugiau vartojančių alkoholį. Apie alkoholio žalą galima sužinoti čia:

„Žmogaus organizme nėra organo, kuris nekentėtų dėl alkoholio vartojimo“

Smulkieji gamintojai galės gaminti sidrą ir vynuogių vyną lengvesnėmis sąlygomis negu iki šiol. Šiandien Seimas palaimino Laisvės frakcijos narių Vytauto Mitalo ir Ievos Pakarklytės su kitais Seimo nariais inicijuotas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, pagal kurias naikinamas perteklinis reikalavimas ir sidro, vynuogių vyno gamintojams turėti savo kokybės tyrimų laboratorijas.

Toks reikalavimas nebuvo taikomas tik mažiesiems alaus, midaus ir vaisių vyno gamintojams, todėl nepagrįstai buvo užkertamas kelias lygiavertiškomis sąlygomis gaminti kitus fermentuotus silpnuosius alkoholinius gėrimus. Įsigaliojus įstatymo pataisai, gauti licenciją veiklai gamintojai galės sudarę sutartis dėl naudojimosi kitų laboratorijų paslaugomis. Seimo nariai sutarė, kad palengvinimas galios visiems gamintojams.

„Šių įstatymo pataisų dėka laimės ir vartotojai. Pavyzdžiui, dabar didelę dalį Lietuvoje parduodamo sidro sudaro užsienyje pagamintas ir cukraus pertekęs sidras, o kokybiško lietuviško sidro ar vynuogių vyno praktiškai nėra. Akivaizdu, kad reikalauti iš smulkiųjų gamintojų turėti savo nuosavas tyrimų laboratorijas yra perteklinis, brangus ir tiesiog nepakeliamas reikalavimas“, – teigia Laisvės frakcijos seniūnas V. Mitalas.

Viena iš projekto iniciatorių I. Pakarklytė pabrėžia, kad nuosava sertifikuota laboratorija kainuoja apie keliasdešimt tūkstančių eurų – smulkiesiems verslininkams tokie kaštai yra praktiškai nepakeliami.

„Ši perteklinė nuostata užkrauna papildomą naštą verslams ir sukuria reikšmingus nuolatinius kaštus. Pakoregavus įstatymą, gamintojai galės sudaryti sutartis dėl naudojimosi ir kitų atestuotų institucijų ar įmonių maisto produktų kokybės tyrimo laboratorijų paslaugomis. Turėsime mažiau biurokratinės naštos ir daugiau kraftinio lietuviško sidro“, – sako Laisvės frakcijos narė.

Džiaugiasi ir Landsbergių režimo atstovai

„Pagaliau laisviau atsikvėpti ir pasinerti į lietuviško sidro poskonius bei produkcijos tobulinimą galės mūsų šalies obuolių augintojai, obelynų savininkai, ūkininkai. Laukta jau ir taip buvo per ilgai. Įstatymo projektui buvo gauta nemažai pasiūlymų iš suinteresuotųjų pusių, apie tai karštai diskutavome ir Ekonomikos komitete“, – Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė pataisų iniciatorius Seimo narys Andrius Kupčinskas.

Priimtais pakeitimais atsisakoma šiuo metu galiojusiame įstatyme esančių nuostatų dėl laboratorijų steigimo.

„Nuo šiol smulkieji verslininkai, obuolių augintojai nebeturės prievolės įsteigti nuosavą laboratoriją – buvo perteklinė nuostata, kainuojanti 50–70 tūkst. eurų. Laisvė lietuviškam sidrui įsigalioja jau už kelių savaičių. Pagaliau pribrendome parduotuvių lentynose matyti natūralius produktus su mažu kiekiu cukraus, pagaliau atėjo laikas ugdyti vakarietišką sidro vartojimo ir pažinimo kultūrą. Galų gale – tai ir puiki galimybė lietuviams, gaminantiems natūralios fermentacijos sidrą, būti matomiems pasaulinėje rinkoje, pristatant savo produkciją“, – sakė A. Kupčinskas.

Numatoma, kad šios Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos Lietuvoje įsigalios nuo 2022 m. gegužės.

BV inf.