Lytinio švietimo patamsiai

Autorius: Vytautas Sinica Šaltinis: http://artuma.lt... 2015-09-30 09:27:38, skaitė 3168, komentavo 1

Lytinio švietimo patamsiai


Vakarietiški "auklėjimo" standartai praktikoje - šlykštu, kvaila ir amoralu

Vakaruose plinta aistros dėl lytinio švietimo. Kanadoje ir Prancūzijoje naujas lytinio švietimo programas visuomenė sutiko daugiatūkstantiniais mitingais. Europos Parlamente atmesta Estrelos rezoliucija, pagal kurią ES šalys turėtų užtikrinti lytinį švietimą pagal Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) standartus. Lietuvoje M. A. Pavilionienė tyliai užregistravo kone tą patį siūlantį projektą.

Ko piktinasi „pažangūs“ vakariečiai? Juk 9 iš 10 lietuvių palaiko lytinį švietimą Lietuvos mokyklose. Tą patį sako ir Lietuvos jaunimo atstovai (LiJOT). Politikai manipuliuoja šia statistika, grįsdami savo teikiamus projektus. Neklausiama, kokio lytinio švietimo nori visuomenė, koks jis būtų naudingas jaunajai kartai ir kokį jį siūlo progresyvūs parlamentarai. 

Štai M. A. Pavilionienės pasiūlytas „lytinis švietimas atsižvelgiant į PSO nustatytus standartus“ reiškia, kad vaikai iki 4 metų turi būti mokomi apie „malonumą bei pasitenkinimą, pasiekiamą liečiant savo kūną”, „ankstyvosios vaikystės masturbaciją”, „teisę tyrinėti skirtingas lytines tapatybes” ir t.t.. 4-6 metų vaikai turėtų būti mokomi apie „tos pačios lyties santykius“, „priimti įvairovę“, o 6-9 metų susipažinti su bręstant vykstančiais pokyčiais, seksu ne vien kaip vaikų, bet ir malonumo šaltiniu bei reiškiniu medijose, kontracepcija, šeimos planavimu ir skirtingais būdais pastoti.  9-12 m. vaikai turėtų išmanyti kontracepcijos rūšis ir jos naudojimą, nesaugaus sekso rizikas, taip pat suvokti ir kaip normą priimti seksualinių orientacijų ir tapatybių įvairovę.

Visą tai numato PSO standartai (abejojantys gali juos rasti internete - „WHO Standards for Sexuality Education in Europe“, 2010 metai, 37-52 psl.). Beveik tą patį siūlė ir kanadiečius įpykdžiusi Ontarijo lytinio švietimo programa.

Pasirinkimas aiškus, bet sąvokos sujauktos. Lytinis švietimas yra informacija nepilnamečiams apie nuo ligų ir nėštumų saugų seksą. Logiška, kad toks švietimas skatina išbandyti visas seksualines praktikas, pristato tai kaip tariamai neišvengiama, atsieja seksą nuo meilės ir taikosi į kuo jaunesnius vaikus. Alternatyva jam yra lytiškumo ugdymas - privalomas rengimas šeimai, susiejantis seksą su meile ir kaip idealą iškeliantis abstinenciją iki santuokos. Idealas, žinoma, retai pavyksta, tačiau esminis skirtumas akivaizdus – žiūrėti į seksualinį gyvenimą atsakingai arba, priešingai, skatinti neatsakingą, tik tariamai „saugų“ seksą. Lytinio švietimo lobistai nutyli šį skirtumą, nes tai leidžia jiems toliau manipuliuoti tariama 90 proc. piliečių parama. 

Lietuvoje priimta, nors netaikoma būtent šeimai rengianti ir atsakomybę ugdanti lytiškumo ugdymo programa. Ją pakeisti siekia grupės kaip Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija. Ji viešai piktinasi, kad sprendžiant lytinio švietimo klausimus Lietuvoje leidžiama dalyvauti dvasininkams ir tėvams. Tai esą turėtų spręsti vien progresyvūs šios srities ekspertai. 

Ši organizacija yra pasaulinės Planuotos tėvystės organizacijos (PTO) padalinys. Oficialiai ji rūpinasi moterų sveikata ir neplanuotų nėštumų prevencija. Bet dauguma jos pajamų gaunama iš kontracepcijos pardavimų ir abortų klinikų, kuriose nustatomos metinės abortų kvotos ir apdovanojami labiausiai jas viršiję padaliniai. Vien JAV ši tariamai pelno nesiekianti organizacija kasmet gauna 0,5 mlrd. dolerių biudžeto paramą.

Tik skatindami aktyvų paauglių lytinį gyvenimą šio verslo atstovai gali sukurti maksimalią ir net valstybės finansuojamą kontracepcijos ir abortų paklausą. Aiškindami, kad seksas yra „saugus“ ir tereikia naudoti niekada 100 proc. neveikiančią kontracepciją, kurią patys parduoda, šio verslo atstovai yra tikri, kad neplanuotų nėštumų bus gerokai daugiau nei susilaikymo atvejų. Tą patvirtina tiek paauglių nėštumų ir lytiškai plintančių ligų skaičių skirtumai lytiškumą ugdančiose ir lytiškai šviečiančiose šalyse, tiek ir buvusių abortų klinikų savininkų, pavyzdžiui, Kerol Everet (Caroll Everett, buvusi abortų klinikų tinklo vadovė), prisipažinimai. 

Neseniai JAV sukrėtė skandalas, kai už gyvybės apsaugą kovojanti organizacija sėkmingai apsimetė nužudytų kūdikių organų pirkėja ir paskelbė daugiau nei 10 slaptų įrašų, kuriuose matyti, kad PTO ne tik parduoda kūdikių kūno dalis ir derasi dėl maksimalių jų kainų, bet ir specialiai siekia kuo vėlesnių abortų (labiau išsivystę audiniai) ir masiškai atlieka uždraustas dalinio gimimo aborto procedūras, kai vaikas beveik ištraukiamas iš gimdos ir jam išsiurbiamos smegenys, taip išsaugant sveikus audinius. JAV Senate pritrūko kelių balsų nutraukti PTO finansavimą ir pradėti jos veiklos tyrimą, tačiau to jau ėmėsi atskiros valstijos. Visa tai paveiks JAV visuomenės požiūrį į PTO veiklą ir pačius abortus.

Tuo tarpu Lietuvoje mažai kam žinoma organizacija išlieka šventa karve ir tyliai, bet užtikrintai graužiasi po moksleivių lytiškumo ugdymo pamatais.