Lietuvos užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus akibrokštas

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/lietuv... 2015-05-12 14:42:13, skaitė 4335, komentavo 1

Lietuvos užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus akibrokštas


L. Linkevčius (pirmoje eilėje trečias iš kairės) ir Užsienio reikalų ministerijos darbuotojai. Nuotr. urm.lt

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) siūlys įvesti privalomų migrantų kvotų sistemą, pagal kurią 28 ES šalys pasidalytų migrantais, kurie užplūdo Italiją, Maltą bei Graikiją, skelbia „The Times“.

Pasak EK pirmininko, kiekvienai šaliai siunčiamų pabėgėlių skaičius būtų nustatomas pagal „perskirstymo raktą“, apskaičiuotą pagal šalies bendrąjį vidaus produktą, gyventojų skaičių, nedarbo lygį ir anksčiau priimtų prieglobsčio prašančių žmonių skaičių.

Tačiau​ Lietuvos užsienio reikalų ministras​ Linas ​Linkevičius ​pareiškė, jog šiuo klausimu negali būti prievartos: „Mūsų manymu, tai neturėtų būti privalomi, nuleisti iš viršaus normatyvai. Turėtų būti galimybė savanoriškai prisiimti tam tikrus įsipareigojimus.“

Pasak ministro šiuo metu neverta svarstyti, kiek pabėgėlių galėtų būti pasiūlyta Lietuvai.

Primename, kad nuo 2007 metų Lietuva yra savanoriškai priėmusi tik 10 pabėgėlių.

Lietuva, garbinga Europos Sąjungos (ES) šalis, pasižyminti uoliu įvairiausių jai nuleistų normatyvų vykdymu. Amžinai galėsime didžiuotis, kad Lietuva pati pirmoji Europoje be jokių referendumų ir net neskaičiusi 2004 m. ratifikavo ES Konstituciją (kuri, deja, dėl kitų kelių nesusipratusių valstybių taip ir nebuvo patvirtinta visos ES).

O dabar staiga Lietuvos diplomatijos vadovas pareiškia, kad tie nuleisti iš viršaus normatyvai ne visi turi būti privalomi...

Kaip tai suprasti? Vienus normatyvus norim vykdom, kitų nenorim nevykdom? Kaip pažangi Lietuva atrodys Europos ir pasaulio akyse su savo tokiomis saviveikliškomis improvizacijomis, šiuo konkrečiu atveju – nenorėdama priimti tūkstančių pabėgėlių iš Afrikos?

Gal tada ministras galėtų pasakyti, kurie normatyvai mūsų valstybei yra privalomi, o kurie neprivalomi? Gal dar kokių nors normatyvų Lietuva gali nesilaikyti?

Gal dar, ministre, užgiedokite, kad Lietuva neturi ir toliau tiekti ginkluotės Ukrainai ir remti jos finansiškai? Gal dar leptelsite, kad Lietuva neturi skirti pinigų remti neturtingiausioms pasaulio valstybėms ir t.t. ir pan.?

Gėda, ministre, kad taip žemai puolėte. Atsipeikėkite, kol dar ne vėlu, ir tęskite pradėtus žygius, demonstruokite stiprų Lietuvos valstybės stuburą, o ne...