Autorius: Infa.lt Šaltinis: http://infa.lt/24567/pentagona... 2018-08-11 14:19:13, skaitė 455, komentavo 1
JAV susidūrė su „precendento neturinčia grėsme savo technologinei ir pramoninei bazei“ dėl Kinijos pastangų pritraukti vertingų specialistų ir „pagrobti“ mokslinę informaciją, sakė JAV gynybos ministro pavaduotojas Michaelas Griffinas. Kaip pažymėjo „The Times“, nuo 2008 metų, remiantis „Tūkstančio talentų“ programa, Pekinui pavyko sugrąžinti į tėvynę apie aštuonis tūkstančius kinų, gavusių išsilavinimą Vakaruose ir dirbusių, tame tarpe, gynybos pramonėje, aukštųjų technologijų srityje ir vyriausybės struktūrose
JAV žvalgybos tarnybos nerimauja dėl to, kad Kinija „grobia ir savinasi intelektinę nuosavybę, rašo The Times žurnalistė Didi Tang. Tai, esą vyksta Pekino programos skirtos stimuliuoti tūkstančių kinų inžinierių ir mokslininkų sugrįžimą į tėvynę už piniginį atlygį. Programa siūlo dirbantiems užsienyje kinams specialistams apie 140 000 dolerių grynais ir siūlo tyrinėtojų apdovanojimus lygius apie 700 000 dolerių.
Antradienį Donaldas Trampas (Donald Trump) pareiškė, jog „beveik kiekvienas kinų studentas“ priimtas į amerikiečių universitetą, buvo „šnipas“. JAV universitetuose yra apie 300 tūkstančių kinų studentų, todėl jie yra didžiausia besimokančių šalyje užsienio studentų grupė, pažymi medžiagos autorius. Savo ruožtu, JAV Nacionalinė žvalgybos taryba palaikė Trumpo įtarimus. Pasak jos atstovų, Amerika „padėjo teisėtai ir neteisėtai perduoti technologijas, intelektinę nuosavybę ir mokslinę informaciją“.
Pekinui 2008 m. pradėjus “Tūkstančio talentų“ programą, sukurtą siekiant pritraukti talentingus užsienyje dirbančius kinus, į Kiniją grįžo apie aštuonis tūkstančius žmonių. Programa numato tokias paskatas kaip darbą sutuoktiniams ir pinigus apmokėti mokslui mokyklose. Vertingų specialistų grąžinimui Pekinas, manomai, išleido milijonus dolerių. Daugelis iš jų gavo išsilavinimą amerikiečių universitetuose, o vėliau dirbo mokslinių tyrimų centruose, ligoninėse, gynybos pramonėje, aviacijos srityje, kompiuterių technologijų srityje ir kitose panašiose srityse.
Birželio mėn. JAV gynybos sekretoriaus pavaduotojas Michaelas Griffinas pareiškė, kad „Kinija nusitaikė į vertingus specialistus JAV universitetuose ir mokslinių tyrimų laboratorijose, įskaitant gynybos pramonės įmones ir JAV vyriausybę“. Valdininkas perspėjo, kad Pentagonas susidūrė su „precendento neturinčia grėsme savo technologinei ir pramonės bazei“ ir apkaltino Kiniją „piktnaudžiaujant Amerikos atvira visuomene“.
Praėjusią savaitę FTB agentai Niujorke suėmė Kinijos mokslininką Zhengą Xiaoqingą, planavusį Kinijoje konstruoti orlaivių variklių dalis, pasinaudodamas „Tūkstančio talentų“ programa, ir apkaltino „technologinės informacijos vagyste“ iš bendrovės, kurioje jis dirbo. Be to, šių metų Donaldo Trampo administracija sutrumpino išduodamų vizų laikotarpį Kinijos studentams, besispecializuojantiems aviacijos, inžinerijos ir aukštųjų technologijų srityse, reziumuoja „The Times“ autorius.